Najlepsze podręczniki i metody do nauki języka angielskiego

Nauka języków obcych obecnie jest standardem, którego początki mają miejsce już w przedszkolu, gdzie najmłodsi uczą się prostych słów i wyrażeń. Języki obce towarzyszą nam tak naprawdę w codziennym życiu każdego dnia – w restauracji, sklepie, na wakacjach czy w pracy. Język angielski jest uznawany za język międzynarodowy i trudno dziś spotkać osobę, która nie posługiwałaby się nim chociażby w stopniu podstawowym lub komunikatywnym. Problem pojawia się jednak u osób dorosłych, które w czasach szkolnych uczyły się zazwyczaj języka rosyjskiego. Warto wówczas zaopatrzyć się w podręcznik do angielskiego.

Podręcznik dla dorosłego?

Wiele osób może zastanawiać się, czy podręcznik przeznaczony dla uczniów np. szkół średnich może okazać się przydatny dla osób dorosłych, które chciałyby nieco podszkolić swoje zdolności językowe. Otóż jak najbardziej, należy jednak pamiętać, aby najpierw zaopatrzyć się w podręcznik, który przybliży nam podstawy języka obcego. Rozpoczęcie nauki od podręcznika przeznaczonego dla klasy 2 lub wyższej z pewnością okaże się bezowocne. Bez zrozumienia podstaw nie poradzimy sobie z zaawansowanymi ćwiczeniami i tematami. Jeśli nie chcemy korzystać z klasycznego podręcznika, możemy pokusić się o zakup repetytorium, w którym autorzy poprowadzą nas krok po kroku od podstaw, aż do poziomów bardziej zaawansowanych.

Alternatywne sposoby nauki języka angielskiego

Dobrym pomysłem na naukę języka angielskiego jest po prostu mówienie w tym języku jak najczęściej, dlatego też dużą popularnością i efektywnością cieszą się lekcje z native speakerami. Podczas takich zajęć porozumiewamy się wyłącznie w języku angielskim. To zdecydowanie jedna z najszybszych metod nauki. Wiele osób zaczyna naukę języka angielskiego i innych języków obcych od oglądania filmów z napisami czy korzystania z aplikacji przeznaczonych na smartfony – często są one bezpłatne, zawierają jednak limity. Sposobów na naukę języka obcego jest naprawdę wiele i z pewnością każdy z nas dobierze metodę odpowiednią dla siebie.